четвер, 4 листопада 2021 р.

Розпочинається робота над вдосконаленням правового регулювання діяльності асоціацій органів місцевого самоврядування

 


14 липня було створено Робочу групу Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з удосконалення правового регулювання діяльності асоціацій органів місцевого самоврядування з метою посилення їх інституційної спроможності.

Поштовхом до створення Робочої групи стало відхидення після розгляду у Комітеті законопроєкту №2668 від 23.12.2019, яким, фактично, пропонувалося нівелювати статус всеукраїнських асоціацій та послабити їх роль у захисті місцевого самоврядування.
Після отримання відгуків на цей законопроєкт, з яких більшість - негативні, зокрема і відгук АМУ, Комітет провів круглий стіл та створив відповідну Робочу групу.
До складу Робочої групи ввійшли представники Асоціації міст України - директор Центру впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход та аналітик АМУ Олександр Логінов.
8 листопада Робоча група почне напрацьовувати зміни до законодавства, що сприятимуть посиленню ролі асоціацій органів місцевого самоврядування у формуванні державної політики з питань функціонування місцевого самоврядування та захисту його інтересів.
АМУ послідовно виступала і виступає за розширення правових механізмів впливу асоціацій органів місцевого самоврядування на формування державної політики та впровадження ефективних механізмів для захисту прав місцевого самоврядування.

Немає коментарів:

Дописати коментар