16 лютого на засіданні Уряду прийнято постанову «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти».
Прийняття постанови обумовлено запровадженням з 2022 року нової субвенції на підтримку реформи харчування в закладах освіти та вимогою Бюджетного кодексу впродовж 30 днів затвердити відповідний порядок і умови її розподілу.
Схвалений Порядок та умови визначають механізм надання субвенції, головним розпорядником якої є Міністерство розвитку громад та регіонів.
Субвенція розподіляється між областями та містом Києвом з врахуванням двох показників: площа регіону та кількість учнів у школах.
Субвенція спрямовується на реалізацію проєктів з реконструкції та капітального ремонту приміщень їдалень (харчоблоків) комунальних закладів загальної середньої освіти (в тому числі виготовлення або коригування проектної документації) з придбанням обладнання.
Умови надання субвенції для закладів освіти, розташованих:
- у місті Києві, містах – обласних центрах: не менше 400 осіб
- у територіальних громадах, (крім закладів освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення) а також для закладів освіти спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні обласних рад: не менше 200 осіб (без урахування учнів у філіях)
- у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення не менше 100 осіб.
Строк реалізації проєктів – 1 рік.
Співфінансування з місцевих бюджетів передбачається на рівні:
- не менше ніж 30% вартості проєктів - для проєктів закладів освіти, розташованих у місті Києві та в міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах – обласних центрах, а також для закладів освіти спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні обласних рад;
- не менше ніж 20% вартості проєктів - для проєктів закладів освіти, розташованих у міських територіальних громадах (крім закладів освіти, розташованих у міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах – обласних центрах, міських територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, а також міських територіальних громадах розташованих на лінії зіткнення);
- не менше ніж 10% вартості проєктів - для проєктів закладів освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах (крім закладів освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та сільських (селищних) територіальних громадах, розташованих на лінії зіткнення);
- не менше ніж 5% вартості проєктів - для проєктів закладів освіти, розташованих у територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.
Пропозиції органів місцевого самоврядування з проєктів, що фінансуватимуться за рахунок субвенції, формують обласні та Київська міська державні адміністрації та в місячний строк подають Мінрегіону з відповідними обґрунтуваннями. Форму подачі визначає Мінрегіон.
Перевага надається проєктам опорних закладів освіти та проєктам з реконструкції та капітального ремонту приміщень їдалень (харчоблоків), з придбанням обладнання, комунальних закладів загальної середньої освіти, які зможуть забезпечувати доставку харчування (готових страв) в інші заклади загальної середньої освіти.
Розподіл субвенції - за проєктами (об’єктами) за рішенням комісії, до складу якої входять Мінрегіон та члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (не менше 50 відсотків складу комісії).
Переліки проектів, які фінансуються за рахунок субвенції, формуються та затверджуються головним розпорядником субвенції в межах розподілу субвенції між місцевими бюджетами.
Немає коментарів:
Дописати коментар