субота, 21 квітня 2018 р.

Після ухвалення Законопроекту щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення, громади Тернопільщини активізувалися


21 квітня 2018 року відбувся консультаційний візит консультантів Тернопільського РВ АМУ до Білецької сільської ради. Більше 250-ти мешканців с. Біла зібрались на громадських слуханнях, щоб обговорити важливе питання: з ким обєднуватися?

Жителі села попередньо планували увійти до складу потенційної Великоглибочецької ОТГ. Проте, погляди мешканців змінились і зараз постало два варіанти обєднання: обєднатись з м. Тернополем або створити Білецьку ОТГ, до складу якої, за намірами Білецької сільської ради, увійдуть села: Великий Глибочок, Чистилів, Ігровиця, Івачів, Плотича з центром громади у с.Біла. Можливість обєднання з м.Тернополем звявилась із прийняттям Верховною Радою законопроекту №6466 "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Прийнятий законопроект дозволяє за спрощеною процедурою приєднуватися громадам до міст обласного значення.

Перед мешканцями села виступили представники м.Тернополя, які розповіли про переваги приєднання до міста.
Виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Ігор Гірчак детально розповів про перебіг процесу децентралізації. Особливо зупинився на питані тривалості процесу обєдання та детально розповів алгоритм наступних кроків, які повинно буде здійснити у ході об’єднання села у Білецьку ОТГ чи в разі приєднання до м.Тернополя.

За результатами попередньо проведеного опитування та голосування на громадських слуханнях – більшість мешканців за те, щоб створити Білецьку ОТГ. Проте до 27 квітня ще проводитимуться опитування решти мешканців села і вже 27 квітня 2018 року на сесії сільської ради буде ухвалено остаточне рішення з ким об’єднуватися.

Оскільки триває процес добровільного обєднання, виконавчий директор та консультанти Тернопільського РВ АМУ можуть лише дати рекомендації стосовно обєдання чи приєднання і лише громада села самостійно може визначитись з ким об’єднуватись, щоб село ефективно розвивалося у майбутньому.

Немає коментарів:

Дописати коментар