пʼятниця, 28 травня 2021 р.

На сесії міської ради прийнято звернення до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-Міністра щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

 


Депутати Тернопільської міської ради вирішити направити звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Як йдеться у зверненні, депутатами запропоновано відкликати і не ухвалювати зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України, а залишити чинними норми, що регламентують зарахування 5% роздрібного акцизу з продажу тютюнових виробів до місцевих бюджетів.

Звернення було підтримано на пленарному засіданні шостої сесії Тернопільської міської ради 28.05.2021 року.

 

 

Текст звернення додається:

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

Прем'єр-Міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

Звернення

депутатів Тернопільської міської ради щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»

 

З моменту проведення фінансової децентралізації та реформи адміністративно-територіального устрою України, органи місцевого самоврядування України отримали можливість реально виконувати покладені на них законодавством України повноваження. Суттєве збільшення місцевих бюджетів сприяло зміцненню спроможності територіальних громад в Україні, дозволило протягом останніх років суттєво покращити якість надання послуг мешканцям муніципалітетів, реалізувати ряд важливих інфраструктурних проєктів та ін.

Останнім часом держава передає все більше повноважень на рівень територіальних громад, проте фінансова спроможність муніципалітетів послаблюється. Усе це відбувається через зміну «правил гри» - внесення змін до Податкового та Бюджетного Кодексів, які погіршують фінансову основу місцевого самоврядування.

Черговою такою ініціативою стало схвалення Кабінетом Міністрів України проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

У цьому законопроекті, зокрема, закладено норму щодо позбавлення місцевих бюджетів 5% роздрібного акцизу на тютюн та перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати цих 5% роздрібного акцизу до держбюджету. Подібна ситуація уже була кілька років тому зі сплатою акцизного податку з продажу нафтопродуктів і лише спровокувала протистояння між органами місцевого самоврядування та центральними органами влади.

Вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну та заміна його на перерозподіл загальнодержавного акцизу на місцеві бюджети через державний бюджет не може забезпечити справедливе зарахування податку до бюджетів громад. Такі норми вигідні лише власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну. 

Також нам відомо, що Українська Асоціація виробників тютюнових виробів «УКРТЮТЮН» не підтримує запропоновані законопроєктом зміни щодо регулювання сплати роздрібного акцизу на тютюн шляхом перекладання обов’язку його сплати з власників роздрібних мереж на виробників та імпортерів. Інтереси бізнесу та місцевого самоврядування у цьому питанні співпадають.

У зв’язку з цим, ми, депутати Тернопільської міської ради, просимо вас відкликати та не ухвалювати зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України та залишити чинними норми, що регламентують зарахування 5% роздрібного акцизу з продажу тютюнових виробів до місцевих бюджетів.

Надходження до місцевих бюджетів 5% роздрібного акцизу на тютюн збереже для громад України ресурс в обсязі 2,4 млрд грн.

Прийнято на пленарному засіданні шостої сесії Тернопільської міської ради 28.05.2021 року.

Міський голова                                                                                  Сергій НАДАЛ

 

Джерело - сайт Тернопільської міської ради

Немає коментарів:

Дописати коментар