понеділок, 17 травня 2021 р.

Громади Тернопільщини можуть втратити більше 50 млн. гривень?!

 

Наразі місцеві бюджети отримують 5% акцизного податку з продажу тютюнових виробів. Роздрібні торговці (кіоски і магазини, які продають цигарки) сплачують 5% відповідного податку, що також йде до місцевих бюджетів. Проте урядовим законопроєктом це зобов’язання хочуть перекласти на великих гравців – виробників та імпортерів тютюнових виробів, таких як Philip Morris або Japan Tobacco International (JTI). У разі прийняття цієї ініціативи, втрати понесуть місцеві бюджети.

«Громади України можуть втратити близько 2,4 млрд грн», - заявив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

«Якщо у громад заберуть 5% акцизного податку з продажу тютюнових виробів, втратити місцевих бюджетів Тернопільщини можуть сягнути більше 50 млн. гривень», - зауважила консультант з питань бюджету проєкту ПУЛЬС при Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України Тетяна Чурілова.

Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через державний бюджет. Запропонований механізм, вважають в АМУ, не може забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів. Така ситуація вже була з акцизом на пальне.

«Усі пропозиції в частині місцевих бюджетів ми з Мінфіном відпрацювали і їх підтримуємо – це призведе до збільшення надходжень громад. Ми навіть звернулися до Офісу президента, щоб їх було розглянуто як невідкладні. Проте на фініші окремі лобісти, прикриваючись іменем президента, заклали в концепцію вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну. Через це муніципалітети втратять 2,4 млрд грн, а справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не може запровадити”, – зазначив Олександр Слобожан.

За словами О.Слобожана, такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну.

Сподіваємось, що народні обранці від Тернопільської області, захищаючи інтереси громад Тернопільщини, продемонструють позицію щодо непідтримки таких нищівних зміни до законодавства.

Немає коментарів:

Дописати коментар