четвер, 6 травня 2021 р.

АМУ: 65 % ПДФО – громадам

 


На розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету знаходяться розроблені Асоціацією міст України спільно групою народних депутатів законопроекти, що пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків. Це: проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо подальшого зміцнення фінансової спроможності громад» №5066 від 15.02.2021 (ініціатори: народні депутати Галина Васильченко, Володимир Цабаль, Роман Лозинський, Наталія Піпа та ін.) та проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо збільшення відсотку зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування» №5066-1 від 04.03.2021 (ініціатори: народні депутати Ростислав Тістик, Микола Задорожній, Олена Шуляк, Віталій Безгін та ін.).

Законопроектами №5066 та №5066-1 пропонується збільшити, починаючи із 2022 року, відсоток зарахування ПДФО до доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад із 60 до 65 відсотків. Законопроект №5066 передбачає таке збільшення для бюджетів громад за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до державного бюджету, а законопроект №5066-1 – за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до обласних бюджетів.

Асоціація міст України в цілому підтримує ухвалення законопроектів №5066 та №5066-1, адже обидва проєкти спрямовані на досягнення однієї цілі – посилення фінансової спроможності територіальних громад та зміцнення матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування.

Для місцевого самоврядування збільшення відсотку зарахування ПДФО на 5% це:

  • · Збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування ПДФО дозволить частково компенсувати видатки перекладені державою на органи місцевого самоврядування, а саме: на утримання закладів профтехосвіти; фінансування державних соціальних гарантій; виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, утримання таких закладів, забезпечення навчального процесу; фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.
  • · Завдяки збільшенню частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів громади матимуть можливість покращувати систему охорону здоров’я, соціальні послуги, інфраструктуру, благоустрій тощо.
  • ·   Важливо, щоб кошти платників податку залишалися на місцях і спрямовувалися на покращення якості послуг.

АМУ відзначає, що законопроекти №5066 та №5066-1 є збалансованими та враховують інтереси як державного бюджету, так і місцевих бюджетів. Для громад збільшення відсотку зарахування ПДФО із 60 до 65 відсотків – це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в обсязі 11,1 млрд гривень.

 

АМУ спрямувала до парламентського Комітету з питань бюджету лист з проханням підтримати ініціативу про збільшення відсотку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків. Лист АМУ

Немає коментарів:

Дописати коментар