середа, 23 жовтня 2019 р.

Асоціація міст України закликає громади-члени долучитися до підписання Європейської хартії рівності жінок і чоловіків!

Асоціація міст України як повноважний представник інтересів місцевих громад визнає пріоритетність питання ґендерної рівності. У 2013 році АМУ схвалила Стратегію забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, яка стала частиною Стратегії розвитку АМУ.
Рівність жінок і чоловіків є одним з основних прав усіх громадян та фундаментальною цінністю демократичної держави. Таке право має бути не тільки юридично визнаним, але й ефективно застосовуватися до всіх аспектів життя: політичного, економічного, соціального і культурного.
Допомогти органам місцевого самоврядування досягати рівності у громадах покликана Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Цю Хартію у 2004 році розробила Рада європейських муніципалітетів і регіонів (РЄМР), членом якої АМУ є з 2002 року. Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати існуючі повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.
Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання  реалізовувати їх на території своєї діяльності. Для цього кожний орган-підписант розробляє План дій для досягнення рівності, у якому визначено пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації.
Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад прийняли практично усі міста Європи. В Україні цей рух триває з 2017 року, відповідне рішення схвалили 60 органів місцевого самоврядування.
Асоціація міст України закликає громади-члени долучитися до підписання  Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад!
Текст Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад українською та англійською доступний  на нашому сайті:
  • The European Charter for Equality Of Women And Men in Local Life (download)
  • Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад (завантажити)
Також пропонуємо проект рішення місцевої ради про приєднання до Хартії (завантажити).

Немає коментарів:

Дописати коментар