четвер, 16 січня 2020 р.

Зміни до Конституції щодо децентралізації будуть доопрацьовані спільно з Асоціацією міст України


Законопроєкт «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 буде знятий з розгляду, - повідомляє видання Українська правда, посилаючись на слова Голови фракції "Слуга народу", що таке рішення ухвалено після переговорів з главами парламентських фракцій і груп, а також консультацій з Президентом.
Зокрема, Давид Арахамія сказав:
"...ми вирішили зараз це питання зняти з розгляду і доопрацювати його разом з колегами з інших фракцій для того, щоб знайти компромісну позицію, в тому числі, попрацювати з Асоціацією міст України, знайти компромісну ситуацію і після того виносити законопроєкт в зал".



Олександр Слобожан: АМУ вітає рішення Президента та парламентської фракції! Асоціація міст України як безпосередній учасник та прибічник реформи місцевого самоврядування готова негайно долучитися до напрацювання змін до Конституції. Головна мета – законодавчо закріпити здобутки реформи місцевого самоврядування, щоб воно мало достатньо повноважень та ресурсів для забезпечення комфортного і благополучного життя людей. Адже спроможні громади є запорукою сильної держави!


Нагадаємо, законопроєкт змін до Конституції щодо децентралізації №2598, поданий 27 грудня 2019 року на заміну проєкту від 13 грудня, як і попередній, викликав «хвилю» непідтримки у суспільстві, ЗМІ, експертному середовищі та соціальних мережах. 
Асоціація міст України 9 січня висловила позицію категоричної непідтримки оновленого 27.12.2019 тексту законопроекту змін до Конституції №2598. 11 січня АМУ поширила Інфографіку  та закликала парламент відхилити цей законопроєкт, що дозволить провести належне обговорення.
13 січня лідери громад та незалежні експерти у сфері місцевого самоврядування і децентралізації виступили з Другою спільною заявою щодо загроз, які містяться в проекті змін до Конституції України, і закликали народних депутатів України не голосувати за нього.
15 січня зарубіжні партнери, які усі ці роки підтримували реформу місцевого самоврядування в Україні, висловили консолідовану позицію щодо недопустимості внесення до Конституції змін, які не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування та порушують демократичні процеси. Міжнародна спільнота фактично виступила на підтримку вимог органів місцевого самоврядування і АМУ, експертів і науковців щодо необхідності проведення широкого обговорення та консультацій.

Немає коментарів:

Дописати коментар