четвер, 25 березня 2021 р.

АМУ: законопроєкт «Про місцеве самоврядування в Україні» має комплексно вирішувати наявні законодавчі проблеми

 


Асоціація міст України проаналізувала нову редакцію законопроєкту «Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"» та надіслала до Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування концептуальні зауваження та пропозиції.

Слід зазначити, що один з пріоритетів в діяльності АМУ - це осучаснення законодавства щодо функціонування місцевого самоврядування в Україні та його наближення до європейських стандартів. Але такі законодавчі зміни мають відбуватися комплексно та з урахуванням того, що місцеве самоврядування є основою конституційного ладу в Україні.  Разом з тим, АМУ переконана, що нове законодавство має включити усі позитивні норми чинного законодавства та запропонувати суспільству такі новели, які сприятимуть побудові якісно нового місцевого самоврядування.
Попри проведені обговорення та круглий стіл, що були організовані стосовно нової редакції Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» (основою якого став проєкт, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України), проєкт нового Закону не повною мірою відповідає меті його створення – комплексне вирішення проблем законодавства з функціонування місцевого самоврядування. Оновлення законодавства в частині місцевого самоврядування не може відбуватися зміною/прийняттям одного чи двох законів, а потребує нових правових підходів до визначення конституційних принципів здійснення місцевого самоврядування, а також діяльності органів місцевого самоврядування і їх посадових осіб.
Асоціація міст України вважає, що на цьому етапі реформи актуальним є проведення аналізу проблемних питань у застосуванні чинних норм Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та галузевого законодавства з метою їх удосконалення. Саме такий підхід надасть можливість виявити прогалини з метою їх подальшого врахування у новому законодавчому акті, наприклад у Муніципальному кодексі України. АМУ готова сприяти та організувати опитування задля оперативного з’ясування позицій та думок місцевого самоврядування щодо наявних проблем у законодавстві з питань функціонування місцевого самоврядування, які потребують негайного вирішення.

Немає коментарів:

Дописати коментар