середа, 12 серпня 2020 р.

Асоціація міст України спільно з «InterVizor» провела телемарафон щодо новел виборчого законодавства +ВІДЕО

 11 серпня Асоціація міст України спільно з YouTube-каналом «InterVizor» провела телемарафон «Що треба знати про місцеві вибори 2020?», присвячений новелам виборчого законодавства щодо чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року.

Онлайн трансляція велася із студії каналу через сторінку Асоціації у Фейсбук та на сайті АМУ. Відео переглянули понад 2 тис. користувачів.
Спікерами онлайн заходу виступили Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та аналітик АМУ Олександр Логінов.
Ведучий привітав гостей та зауважив, що готуючись до ефіру, була зібрана низка питань щодо місцевих виборів від зацікавлених осіб.
Одне з перших питань, яке обговорили в студії, було присвячене виборчій системі, за якою будуть проводитися вибори депутатів сільської, селищної, міської ради та міського голови.
АМУ залишається прихильником мажоритарної системи. Адже чим простіша система, тим вона стабільніша, тим вона ефективніше задовольняє інтереси громадян. А найбільш простою системою є мажоритарна. Яка може бути політика в селі, селищі, невеликому місті? Навіть у великих містах на першому плані постають не політичні, а господарські питання: благоустрій, якість послуг, якість води, щоб ліфти не падали, громадський транспорт їздив. Ось головні питання. А пропорційною системою, яку нам пропонують, знищується місцеве самоврядування, - сказав О.Слобожан.
 

Окремо спікери зупинилися на питанні щодо можливих спекуляцій з бюлетенями. Так, Олександр Логінов зазначив:

​У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт  №3971 від 10.08.2020 року, відповідно до якого, як би не проголосував виборець, поставивши навіть три позначки у бюлетені, він не буде визнаватися недійсним. Голос виборця у такому разі будуть зараховувати на користь списку партії.

Щодо призначення перших виборів депутатів районних рад на 25 жовтня 2020 року Олександр Слобожан наголосив, що це виключно повноваження ЦВК і рішення про їх призначення комісія має прийняти до 15 серпня.

Асоціація міст України звернулася до Центральної виборчої комісії та вказала на колізії законодавства. Це просвітницька діяльність АМУ - застерегти від злочину і убезпечити громади, - сказав О.Слобожан.
Наостанок Виконавчий директор АМУ зауважив, що при визначенні виборчої системи для громади, слід враховувати кількість виборців станом на 1 серпня 2020 року.
 
 Презентація «Що треба знати про місцеві вибори 2020?» (завантажити)
 
Пропонуємо переглянути відео телемарафону:
 

Нагадаємо, 29 липня Асоціація міст України провела вебінар «Що треба знати про місцеві вибори 2020?», присвячений новелам виборчого законодавства щодо чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року. 

Немає коментарів:

Дописати коментар