пʼятниця, 2 лютого 2018 р.

Найближчим часом об'єднані громади Тернопільщини отримають змогу розпоряджатись землями


26 січня під час робочого візиту на Тернопільщину Премєр-міністр України Володимир Гройсман заявив: «З лютого місяця почнеться процес передачі земель поза межами населених пунктів у власність об’єднаним територіальним громадам».

І уже 31 січня, на засіданні Уряду прийнято Розпорядження  «Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад». На засіданні позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
«Фактично, це поштовх для залучення інвестицій в об'єднані територіальні громади та наведення ладу. Адже плата за землю в окремих бюджетах займає друге місце по надходженнях, це дуже серйозний ресурс», – наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Асоціація міст України послідовно і наполегливо відстоювала позицію щодо необхідності передачі земель поза межами населених пунктів об'єднаним громадам, що  забезпечить наповнення бюджетів ОТГ та сприятиме їх просторовому розвитку.
Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ.  
До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з  органом місцевого самоврядування відповідної громади. 
Планується, що передача земель ОТГ буде здійснюватися за таким алгоритмом:
-Клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування.
-Здійснення інвентаризації.
-Реєстрація в кадастрі.
-Передача.
Детальніше- у інфографіці (перейти).
Держгеокадастр створив спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua , на якому буде відображена вся інформація щодо передачі земель ОТГ. 
Працює гаряча лінія з питань передачі земель з державної власності у власність громад (0800-502-528).
Планується що перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018 року.
Асоціація міст України вітає це рішення Уряду та дякує особисто Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману за дієвий крок щодо децентралізації управління земельними ресурсами.

Немає коментарів:

Дописати коментар