вівторок, 27 лютого 2018 р.

Сім перших щасливчиків-ОТГ


Перші 7 ОТГ України отримали право розпоряджатись землями сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів.  Серед областей, громади яких вже отримали право розпоряджатися землями с/г призначення: Волинська область (Городищенська сільська ОТГ), Запорізька область (Гірсівська сільська ОТГ, Приазовська селищна ОТГ, Смирновська сільська ОТГ), Кіровоградська область (Помічнянська міська ОТГ), Полтавська область (Оболонська сільська ОТГ), Харківська область (Наталинська сільська ОТГ).

Рішення про передачу земель було ухвалене на рівні Уряду наприкінці січня, і сьогодні вступає в практичну фазу реалізації.
Коментуючи процес, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що реформа децентралізації розпочалася рівно 4 роки тому – в лютому 2014 року. В її основі була ідея розвитку потенціалу, який мають громади. За минулі роки процес став незворотнім, передача фінансових та адміністративних повноважень закріплена законодавчо.
«А сьогодні, 27 лютого 2018 року, ми віддаємо те, що належить людям – передаємо землю у власність громадам», - сказав Глава Уряду.
За його словами, процес передачі земель буде завершений до кінця поточного року. «У громадах є повноваження, ресурси, (буде) земля – будь-ласка, налагоджуйте життя», - звернув увагу Володимир Гройсман.
Громади Тернопільщини теж чекають своєї черги на отримання земель поза межами населених пунктів сільськогосподарського призначення. План-графік передачі земельних ділянок у власність об’єднаних територіальних громад України на 2018 рік (Ознайомитись із документом).
Нагадуємо, що Асоціація міст України послідовно і наполегливо відстоювала позицію щодо необхідності передачі земель поза межами населених пунктів об'єднаним громадам, що  забезпечить наповнення бюджетів ОТГ та сприятиме їх просторовому розвитку. АМУ розробила практичний посібник для ОТГ з питань передачі у комунальну власність земель, який передавно у громади-члени АМУ та у регіональні відділення Асоціації міст України.


За матеріалами Урядового порталу та сайту Асоціації міст України

Немає коментарів:

Дописати коментар