середа, 4 грудня 2019 р.

Уряд утричі зменшив субвенцію на соцекономрозвиток. Асоціація міст України висловлює занепокоєння з приводу такого рішення Уряду і наполягає на розблокуванні решти 1,7 млрд грн коштів субвенції!

4 грудня на засіданні Уряду було внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів від 10.07.2019 року № 500-р, якими змінено розподіл субвенції між місцевими бюджетами на соціально-економічний розвиток та зменшено на 1,7 млрд грн  її загальний обсяг.
Тобто громадам розподілено 790 млн грн із запланованих 2,5 млрд грн.
Окрім того, виключено значну кількість об’єктів соціально значення та бюджетів органів місцевого самоврядування. Так, змінами до додатку 2 розпорядження №500-р від 10.07.2019 виключено 50% бюджетів органів місцевого самоврядування, з яких переважна більшість - об’єднані територіальні громади. Окрім того, для більшості органів місцевого самоврядування значно зменшено обсяги субвенції, в окремих випадках до 2-3 тис. грн. 
  • Аналіз зміни розподілу між місцевими бюджетами субвенції на соціально-економічний розвиток територій відповідно до розпорядження №500-р 
  • Порівняння зміни обсягу субвенції відповідно до додатку 1, в розрізі міст обласного значення, та  відповідно до додатку 2 (завантажити)
Внесення таких змін наприкінці бюджетного року є неприпустим! Адже, очікуючи фінансування, громади у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за них розрахуватися. Це – невеликі за вартістю, але вкрай важливі для громад проекти - будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури.
Асоціація міст України висловлює занепокоєння з приводу такого рішення Уряду і наполягає на розблокуванні решти 1,7 млрд грн коштів субвенції!
АМУ звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з проханням не погоджувати, запропоновані Урядом зміни щодо розподілу субвенції на соціально-економічний розвиток та залишити розподіл у попередній редакції.

Нагадаємо, кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, розподілені розпорядженням Кабінету Міністрів від 10.07.2019 №500-р блокуються  Урядом вже чотири місяці.
Голова Асоціації міст України В.Кличко неодноразово звертався до Прем’єр-Міністра України О.Гончарука з проханням  перерахувати кошти субвенції громадам, адже вони  передбачені у Держбюджеті на 2019 рік (читати більше тут і тут). Також це питання піднімалося на зустрічі Правління АМУ з Прем’єр-міністром.

Немає коментарів:

Дописати коментар