четвер, 16 березня 2017 р.

Завершилася перша хвиля консультаційного марафону з об'єднання громад

Протягом першої половини березня консультанти Тернопільського регіонального відділення “Асоціації міст України” спільно з керівництвом Тернопільської обласної державної адміністрації відвідали 16 міст та селищ області.

Основною метою поїздок було напрацювання пропозицій до Перспективного плану об’єднання територій громад Тернопільської області. Під час зустрічей вдалося поспілкуватись з представниками понад 200 населених пунктів, частина з яких вже об’єднані у громади, а решта лише планують об’єднуватись.
Як зазначив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Олег Валов: “Для системного та ефективного розвитку нашої області необхідно оновити Перспективний план. При цьому вкрай важливо почути думки, побажання та пропозиції голів громад”.
Більшість керівників населених пунктів погоджуються, що цей рік буде вирішальним для об’єднання у громади, і зволікати просто немає сенсу. На прикладі громад, які об’єднались раніше, чітко видно зростання їхнього бюджету, проведення капітальних ремонтів та отримання субвенції на розвиток інфраструктури.
Немає часу очікувати та спостерігати, які результати будуть в інших. Сьогодні ми маємо унікальний час, коли об’єднання громад підтримує держава, велика кількість міжнародних донорських організацій. І якщо Ви справді переживаєте за розвиток своєї громади, а не за власну посаду – потрібно відкинути амбіції, емоції та політику і починати процес об’єднання”, – наголосив виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України, консультант з питань місцевого економічного розвитку Ігор Гірчак.
“Одним з основних факторів, який в цьому році має відіграти важливу роль в процесі об’єднання громад, має бути якість, а не кількість новостворених об’єднань. Громади мають повноцінно відповідати критеріям спроможності, мати відповідну інфраструктуру, а найголовніше – кадровий потенціал. Тільки в цьому випадку вони зможуть надавати якісні послуги своїм мешканцям”, сказав начальник управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Володимир Харченко.
Окрім обговорення можливої конфігурації об’єднання чи доєднання, чимало запитань стосувались правових аспектів, децентралізаційних законів та фінансової спроможності. На ці запитання відповідали консультанти ТРВ АМУ з правових питань Максим Черкашин та з бюджетних питань Тетяна Чурілова.
Представники регіонального відділення Асоціації міст України висловили готовність приїжджати в села, селища та міста і спілкуватись безпосередньо з мешканцями, оскільки ще є чимало міфів та упередженого ставлення до процесу об’єднання у громади, які потрібно розвіяти.


Немає коментарів:

Дописати коментар