вівторок, 15 вересня 2020 р.

Міжнародні партнери України закликають Верховну Раду ухвалити законопроєкт №3614

 


Міжнародні донори у спільному листі до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова закликала розглянути необхідні для продовження реформи місцевого самоврядування законопроєкти, зокрема, законопроєкт «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614, що покликаний встановити рівні умови формування дохідної бази бюджетів місцевого самоврядування для «нових» сільських, селищних, міських територіальних громад в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ. Наразі він проголосований тільки в першому читанні 15 липня 2020 року.

Нагадаємо, законопроєкт «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020 був розроблений Асоціацією міст України в рамках проєкту USAID "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС).
У листі міжнародних донорів наголошується, що вони високо цінують здобутки децентралізаційної реформи, відзначають значний прогрес, досягнутий у її впровадженні, зокрема, завершення процесу об'єднання громад та створення нового територіального устрою. Також у зверненні підкреслюється, що подальший успіх децентралізації, її незворотність та сталість нової системи місцевого самоврядування буде залежати значною мірою від подальшого зміцнення нормативно-правової бази. Щоб ця нормативно-правова база дозволила Україні скористатися усім потенціалом децентралізації, міжнародні партнери звернулися до голови українського Парламенту з проханням врахувати, зокрема, такий аспект щодо перебігу бюджетного процесу:

          ► необхідно, щоб в положеннях Бюджетного кодексу, в частині, яка дає право всім громадам та містам залишати 60% надходжень ПДФО в бюджетах місцевих громад, вони були чітко визначені як власний дохід громад, яким вони можуть вільно розпоряджатися, а не цільові субвенції або трансфери. Законопроєкт №3614 є відповідним механізмом для досягнення цієї мети, і, у разі його неприйняття, існує ризик, що загальний процес об'єднання буде працювати «на холостому ходу» та стане марним. 

«Переконані, що успіх цієї реформи є ключовим для демократичного розвитку України, її процвітання, європейської інтеграції і безпеки», - зазначено в листі.

Законопроєкт №3614 готується до другого читання і народними депутатами подані пропозиції і поправки до проєкту. 7 вересня Асоціація міст України взяла участь у робочій нараді Комітету Верховної Ради з питань бюджету щодо розгляду пропозицій і поправок до законопроєкту №3614 і звернула увагу на неприпустимість врахування до законопроєкту окремих поправок. Позицію АМУ щодо зазначених поправок підтримали і інші учасники робочої наради. Ознайомитися детальніше з пропозиціями можна за посиланням.

Немає коментарів:

Дописати коментар