середа, 15 січня 2020 р.

Міжнародні партнери України не підтримують швидкого внесення змін до Конституції щодо децентралізації та закликають до широкого обговорення

Законопроєкт змін до Конституції щодо децентралізації №2598, поданий 27 грудня 2019 року на заміну проєкту від 13 грудня, як і попередній, викликав «хвилю» непідтримки у суспільстві, ЗМІ, експертному середовищі та соціальних мережах. Не залишається осторонь й дипломатична спільнота.
Так Посол ЄС в Україні Матті Маасікас у своєму Twitter написав, що зміни до Конституції щодо гарантій місцевого самоврядування повинні відповідати Європейській хартії місцевого самоврядування та поширив заяву посольства Німеччини від 23 грудня про те, що «зміни до Конституції щодо гарантій місцевого самоврядування, якщо вони відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування та пройшли обговорення з місцевими громадами, служитимуть народу». «З огляду на політичні події, починаючи з грудня, саме час це ретвітнути, зокрема посилання на Європейську хартію», - написав Маасікас.
Посольство Німеччини вчора у Twitter поширило повідомлення:
«Адміністративний нагляд за громадами здійснюється таким чином, щоб забезпечити домірність заходів контролюючого органу важливості інтересів, які він має намір охороняти" п. 3 ст. 8 Європейської Хартії місцевого самоврядування»  та «Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проект не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість!»
Таку позицію підтримало Посольство Канади в Україні: «Канада поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроекту № 2598, які обмежують демократичні процеси. Ми закликаємо до інклюзивних громадських консультацій стосовно змін і узгодження з принципами».
Посольство Швеції також відреагувало на це повідомлення: «Реформа децентралізації та місцевого самоврядування, відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, є ключовою для європейської інтеграції України. Отже, Швеція як головний прихильник реформи децентралізації в Україні закликає до проведення всеосяжних громадських консультацій щодо законопроєкту № 2598».

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан: 
Зарубіжні партнери, які усі ці роки підтримували реформу місцевого самоврядування в Україні, висловили консолідовану позицію щодо недопустимості внесення до Конституції змін, які не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування та порушують демократичні процеси. Міжнародна спільнота фактично виступила на підтримку вимог органів місцевого самоврядування і АМУ, експертів і науковців щодо необхідності проведення широкого обговорення та консультацій. Асоціація міст України дякує міжнародним партнерам за підтримку та наголошує: зміни до Конституції щодо децентралізації мають розроблятися за участі усіх зацікавлених сторін та з врахуванням інтересів громад, оскільки саме на них лежить відповідальність за надання якісних послуг та створення гідних умов життя громадян, що і є метою реформи.

Нагадаємо, 9 січня позицію категоричної непідтримки оновленого 27.12.2019 тексту законопроекту змін до Конституції №2598 висловила й Асоціація міст України. 11 січня АМУ поширила Інфографіку  та закликала парламент відхилити цей законопроєкт, що дозволить провести належне обговорення.
13 січня лідери громад та незалежні експерти у сфері місцевого самоврядування і децентралізації виступили з Другою спільною заявою щодо загроз, які містяться в проекті змін до Конституції України, і закликали народних депутатів України не голосувати за нього.

Немає коментарів:

Дописати коментар