21 червня відбулося перше засідання регіональної Дорадчої ради при Тернопільській обласній раді.
Згідно із розпорядженням голови обласної ради Олексія Кайди при Тернопільській обласній раді створена Дорадча рада з питань взаємодії органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. За словами Олексій Кайди, це є консультативно-дорадчий орган і створено його задля сприяння ефективному діалогу органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади в узгодженні загальнодержавних, регіональних та місцевих інтересів.
- Дорадча рада – це майданчик для обговорення спільних проблем органів місцевого самоврядування для вироблення пропозицій щодо вирішення проблем краю - зазначив Олексій Кайда.
Створення та початок діяльності таких рад відбувається зараз в усіх областях України в рамках реалізації Асоціацією міст України проекту «Діалог» при сприянні Української асоціації місцевих і регіональних влад за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Сьогодні відбулося перше засідання дорадчої ради, у якому взяли участь голова обласної ради Олексій Кайда, міський голова Тернополя Сергій Надал, виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України, координатор політичного діалогу Ігор Гірчак, представники районних, міських, селищних та сільських рад області.
Одним з питань, які розглянула сьогодні дорадча рада, – про ефективне використання природно-рекреаційного та історико-культурного потенціалу нашого краю для розвитку туризму.
Про великий потенціал Тернопільщини у цьому питанні доповідала директор комунального підприємства «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» Лариса Римар. «Тернопілля – край справді унікальний. Його потрібно показати українцям та світові», - зазначила Лариса Римар. Присутні на засіданні прийняли рішення рекомендувати районним радам та райдержадміністраціям створити робочі групи із фахівців, які б проаналізували стан виконання програм розвитку туризму, провели б інвентаризацію найпривабливіших туристичних об’єктів. Учасники засідання також рекомендували районним радам створити свої комунальні підприємства туристичного напрямку. Члени дорадчої ради вирішили розробити та подати на затвердження до Президента України, Кабінету Міністрів державну цільову програму «Збереження культурної спадщини та розвиток туристичної інфраструктури Тернопільської області на 2012-2016 роки». «Це та програма, яка може реально вивести наш регіон з-під грифу «депресивний», - додав Олексій Кайда.
Розвиток повноцінного, світового рівня туризму неможливий без вирішення найбільш болючої теми – поводження з твердими побутовими відходами. «Це проблема не тільки Тернополя, а проблема кожного населеного пункту краю», - сказав міський голова Тернополя Сергій Надал.
Він розповів присутнім, як вирішується сміттєва проблема у Тернополі. Найголовніші аспекти вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами – роздільне сортування сміття, спорудження сміттєпереробних об’єктів, полігонів ТПВ тощо. Ці рекомендації є узагальненими для різних населених пунктів області. «Сміттєва проблема може виникнути у кожному населеному пункті. Адже це питання не вирішувалося десятиліттями. Поки воно не досягла апогею, вирішувати проблему потрібно уже сьогодні», - резюмував Сергій Надал.
За рішенням дорадчої ради, Тернопільській обласній державній адміністрації рекомендовано провести переговори з Міністерством екології та природних ресурсів України щодо будівництва сміттєпереробного заводу на території області.
Проблем у краї є багато, зазначали усі виступаючі, сходячись в одному – у будь-якому випадку їх потрібно вирішувати. Один із шляхів – залучення коштів грантових програм. Один з таких проектів від USAID для органів місцевого самоврядування представила керівник напрямку освіти та навчання «Програми розвитку публічно-приватного партнерства» Олена Маслюківська. Як вона зазначила, ця програма спрямована на вирішення специфічних проблем регіону через пошук приватного інвестора, який би допоміг подолати проблеми чи то комунальних служб, чи інших установ. «Словом, наш проект може стати місточком між бізнесом та владою для покращання якості послуг, які надаються населенню органами місцевого самоврядування», - розповіла пані Олена.
Передбачається, що засідання Дорадчої ради відбуватимуться щонайменше раз у квартал.
Немає коментарів:
Дописати коментар